Kronikë

Dy të arrestuar në Gjirokastër, transportonin 11 emigrantë nga vendet e treta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:06 - 02/05/22 |
Opi Nion

Policia ka arrestuar dy person në Gjirokastër pasi u kapën duke transportuar emigrantë nga vendet e treta. Njoftohet se me finalizimin e operacionit të koduar policor “ROAD GUARD 17”, në pranga u vunë Xh. S., 21 vjeç dhe B. A., 31 vjeç, banues në Durrës.

Gjatë operacionit, shërbimet e Policisë Rrugore i kapën në flagrancë, në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavije, dy të rinjtë duke transportuar me një automjet tip furgon, 11 emigrantë të paligjshëm nga vendet MENA, kundrejt fitimit.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan automjeti, tre aparate celulare dhe 50 euro.

Pas