Kronikë

Korçë/ Dy në pranga, njëri goditi makinën e policisë dhe plagos një efektiv


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:57 - 26/03/22 |
Opi Nion

Dy persona janë arrestuar nga Policia e Korçës në kuadër të operacionit të koduar “Restart”, nisur katër muaj më parë. Në pranga kanë rënë 33-vjeçari Dëfrim Bardhushi dhe 30-vjeçari Elvis Venxha.

Me këto dy arrestime ka shkuar në 12 numri i të ndaluarve dhe në 373,5 kilogramë kanabis e sekuestruar në kuadër të këtij operacioni.

Njëri nga të arrestuarit ka dashur të largohet dhe ka përplasur mjetin e policisë. Si pasojë, ka mbetur i lënduar lehtë një prej punonjësve të policisë.

Mësohet se operacioni vijon, po ashtu ka edhe kontrolle të shtuara në Korçë, ndërsa priten të tjerë të arrestuar në orët në vijim nga Policia e Korçës.

Operacioni “Restart” prej muajsh po zhvillohet në qarkun juglindor, me fokus lëndët narkotike dhe transportin e tyre brenda dhe jashtë vendit.

Pas