Politikë

Dy ditë para mbylljes së mandatit Meta vizitë në Kosovë, zbardhet axhendaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:20 - 22/07/22 |
Opi Nion

Presidenti i Republikes, Ilir Meta dy ditë para mbylljes së mandatit po zhvillon një vizitë zyrtare në Republikën e Kosovë. Në orën 09.00 Presidenti Meta do te pritet në një ceremoni zyrtare nga Presidentja Vjosa Osmani.

Gjatë ditës së sotme, Meta do të takohet edhe me kryeministrin Albin Kurti, Kryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca, Kryetarin e Bashkise se Prishtines, Perparim Rama dhe liderë të tjerë të partive politike të Kosovës.

Ndërsa, në orën 10:45 te dy presidentët do të zhvillojnë një konferencë shtypi.

Pas