Sociale

Dy avionë amerikanë B-52 do të fluturojnë të hënën mbi TiranëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:27 - 20/08/22 |
Opi Nion

Dy avionë amerikanë B-52 do të fluturojnë mbi sheshin “Skënderbej” të hënën, më 22 gusht. Është fjala për një shfaqje që synon të nderojë 100-vjetorin e marrëdhënieve SHBA- Shqipëri, ndërkohë që ora do të bëhet e ditur të hënën në mëngjes.

“Nderoni drejt qiellit këtë të hënë! Të rritur dhe fëmijë, mos humbisni një shfaqje të mahnitshme ushtarake dhe ejani të shihni fluturimin e dy avionëve amerikanë B-52 nga sheshi Skënderbej të hënën, më 22 gusht. Do të njoftojmë orën e saktë këtu në faqen tonë të hënën në mëngjes! Nuk ka mënyrë më të mirë për të nderuar 100 vjetorin të marrëdhënieve diplomatike midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë, marrëdhëniet tona gjithnjë e më të forta në fushën e mbrojtjes dhe vlerat tona të përbashkëta të NATO-s. Aeroplanët B-52, të cilët për më shumë se 60 vjet kanë qenë themeli i forcës së bombarduesve strategjikë të Shteteve të Bashkuara, do të fluturojnë përmes qiejve miqësorë të Europës Juglindore për të ardhur drejt Shqipërisë”, thuhet në njoftim të Ambasadës Amerikane. /Opinion.al

Pas