Aktualitet

Durrës/ Shpërthen bombola e gazit brenda banesës, plagosen dy persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:33 - 19/02/21 |
Semiljana Azizi

Një bombul gazi ka shpërthyer pak minuta më parë në një banesë në qytetin e Durrësit.

Policia njofton se si pasojë e shpërthimit kanë mbetur të plagosur dy persona të identifikuar me iniciale S. S. dhe R. S, të cilët janë nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor dhe policia janë duke punuar për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Durrës/Informacion paraprak

Më datë 19.02.2021, në orën 08:35, në urgjencën e spitalit rajonal Durrës janë paraqitur për të marrë mjekim shtetasit S. S. dhe R. S, banues në Arapaj, Durrës, të cilët kanë mbetur të lënduar si pasojë e shpërthimit të bombulës së gazit në banesë.

Shtetasit S. S. dhe R. S. ndodhen nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./Opinion.al

Pas