-U tha në Opinion

Dukgilaj: Turistët çekë janë më pak konsumatorë, turizmi malor fitimprurës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:32 - 01/07/21 |
Opi Nion

Gjoni Dukgilaj ka shprehet se turizmi malor është një nga sektorët më fitimprurës të turizmit.

Në emisionin “Opinion”, Dukgilaj ka bërë dhe një klasifikim për turistët sipas shteteve, duke thënë se turistët çekë janë më pak konsumator.

“Turzimi malor është më fitimprurës është masiv. Turizmi malor kryesisht e kanë holandezët, gjermanët, zvicerianët, çektë nuk janë konsumatorë. 50% e tyre flenë jashtë kanë tjetër mënyrë jetese. Turistat izraelit janë të pasionuar pas maleve, janë turistë me shumë probleme. Ndërkohë, anglezët janë të paqtë.”-tha Dukgilaj./Opinion.al

Pas