Life Style

“Dukeshat, Kate dhe Meghan u zunë për getat para dasmës mbretërore”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:05 - 29/05/20 |
el ida

Kate Middleton dhe Meghan Markle janë zënë për getat e shoqërueseve të nuses pak para se dasma mbretërore të fillonte.

Ky fakt pohohet nga revista britanike, Tatler, e cila në artikullin e shoqëruar me intervista nga njerëzit e afërt dhe burime pranë pallatit, shkruan se pak para dasmës “ndodhi një incident”.

“Ishte një ditë shumë e nxehtë dhe kishte një diskutim në lidhje me shoqërueset e nuses, a duhet të vishnin geta apo jo. Kate donte që protokolli të ndiqej dhe ato t’i vishnin getat, kurse Meghan s’ishte dakord. Fotografët gjithashtu mendonin si Markle. Kate, e cila ka taktika të pagabueshme, nisi ta qortonte Meghanin me shumë finesë duke e bërë të kuptojë se i foli keq stafit të pallatit mbretëror.”, shkruante revista.

Por sipas Pallatit Mbretëror, i gjith lajmi është një thashethem i madh dhe përmes përfaqësuesëve të medias, Kate Middleton ka hedhur poshtë një zënkë të tillë, duke e quajtur false.

“Kjo histori përmban pasaktësira dhe keqinterpretime që nuk duhet të publikoheshin pa u konsultuar me pallatin mbretëror.”u shprehën ata./Opinion.al

Pas