InstaBIZ

Dua Lipa dhe Rita Ora ndër artistet më të dëgjuara në shekullin e 21


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:44 - 12/10/21 |
Opi Nion

Dy këngëtaret me origjinë shqiptare dhe tashmë me famë ndërkombëtare Dua Lipa dhe Rita Ora janë në listën e këngëtareve më të dëgjuara në shekullin e 21-të në gjithë botën.

Bëhet me dije se 26-vjeçarja Dua Lipa është renditur në vendin e 14-të ndërsa, Rita Ora është listuar e 19-ta.

Ndërkohë 3 vendet e para jnë për: Pink, Madonna dhe Katy Perry.

Pink gjatë këtij shekulli ka pasur tre albume në vendin e parë në Britaninë e Madhe dhe është vlerësuar me 3 Gramy, 7 MTV Video Music Aëards dhe një Emmy.

SHIKONI LISTËN E PLOTË:

 1. Pink
  2. Madonna
  3. Katy Perry
  4. Rihanna
  5. Lady Gaga
  6. Adele
  7. Beyoncé
  8. Kylie Minogue
  9. Little Mix
  10. Whitney Houston
  11. Taylor Sëift
  12. Sugababes
  13. Kelly Clarkson
  14. Dua Lipa
  15. Ellie Goulding
  16. Christina Aguilera
  17. Diana Ross
  18. Jess Glynne
  19. Rita Ora
  20. Ariana Grande

Pas