Aktualitet

Droni zbulon parcelën me kanabis në Gjirokastër, 2 të arrestuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:00 - 13/08/21 |
Opi Nion

Kontrollet me dron të policisë në Gjirokastër kanë zbulur një parcele ku po kultivohej lëndë narkotike kanabis sativa

Në një njoftim për mediat uniformat blu  bëjnë me dijese në pranga kanë rënë Rigert Çelo dhe Kasem Miho, të cilët dyshohet se janë autorët e mbjelljes së kësaj parcele.

Bima narkotike ishte mbjellë në një zonë të pyllëzuar të fshatit Labovë e Vogël, larg zonës së banuar.

Policia sqaron se bimët narkotike janë asgjësuar duke u djegur, ndërkohë që dy të arrestuarit akuzohen për veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike”./Opinion.al

Pas