Aktualitet

Drejtonte komisionin e Edukimit, Gjekmarkaj largohet:E kam të pamundur për arsye…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:14 - 13/10/21 |
Opi Nion

Deputeti i Partisë Demokratike Agron Gjekmarkaj, i cili është edhe kryetar i Komisionit për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik është larguar nga mbledhja që po zhvillohet sot teksa raportonte Ministrja e Arsimit Evis Kushi.

Gjekmarkaj ka kërkuar ndjesë por sipas tij e ka patur të pamundur të qëndrojë për shkak të gjendjes shëndetësore.

Pas largimit të Gjekmarkaj drejtimi i mbledhjes i ka kaluar nënkryetarit, deputetit socialist Petro Koçi.

Për arsye shëndetësore e kam të pamundur të rri më gjatë”, tha ndër të tjera Gjekmarkaj, i cili ka qëndruar gjatë gjithë kohës me maskë në mbledhje.

Sipas News24 Gjekmarkaj tha se bëhet fjalë për një gjendje helmimi ushqimor dhe nuk ka lidhje me COVID./Opinion.al

Pas