Politikë

Drejtësia/ Salianji i përgjigjet Gjiknurit: Ne duart në xhepa dhe fjalën kemiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:57 - 14/07/22 |
Opi Nion

Deklaratës së Sekretarit të Përgjithshëm të PS,  Damian Gjiknuri, se drejtësia po godet vetëm mazhorancën, i është përgjigjur deputeti demokrat, Ervin Salinji.

Gjatë fjalës së tij ai theksoi se Shqipëria është e ngjashme Rusinë për korrupsionin dhe se opozita përveç fjalës nuk ka gjë tjetër në dorë.

“As qeveria as deputetë e PS nuk reagojnë . A jemi në kushtet jo të incovacionit por të magjistarit të madh se si bëhen para. Rruga Kardhiq-Delvinë si rrugët e fshatit, një vrimë miu, mezi hyje e dilje. A ka përgjegjësi për të dalë kryeministër dhe të japë llogari për paratë që shpërdorohen. A kanë përgjegjësi këta për të dhënë llogari. Ku jemi sot, ai që mbahet si nona e drejtësisë është nona e përfshirjes në krim. A i ka çuar atij ministrit shkresë apo jo. Apo disa janë të nënës dhe disa të njerkës. Pandëshkueshmëria është kthyer në model në këtë vend. Ne duhet të themi të vërtetën. Drejtësia e vjetër ka pasur ish-ministra më shumë të dënuar, më shumë zyrtarë të lartë. Dëgjoj që thonë deputetët e PS, thonë drejtësia të funksionojë për të gjithë, por ne duar në xhepa dhe fjalën do kemi çdo të funksionojë . Kujt i kërkoni ju llogari keni 9 vite në qeverisje. A ka këtu një marrëveshje të heshtur për t’ju hedhur hi syve shqiptarëve. krimi është rritur. Shtet s’mund t’i themi këtij, shtet pambuku”,-tha Salianji.

Pas