Kronikë

Dosja ‘Xhisiela’, djali i deputetit të PS-së bën një lëvizje tjetër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:14 - 24/10/18 |
b.f

Dosja ‘Xhisiela’ ka shkuar në Gjykatë, ndërsa i pandehuri Rexhep Rraja ka kërkuar gjykim të shkurtuar.

Megjithatë djali i deputetit socialist nuk i pranon akuzat për dhunë dhe përndjekje ndaj Xhisela Malokut.

Sot në Krujë u zhvillua seanca e parë gjyqësore. Rexhep Rraja u arrestua disa javë më parë kur skandali doli në mediaa, ndonëse denoncimi i vajzës ishte bërë që në muajin korrik.

Nga ana tjetër vetë Xhisiela i qëndron variantit të saj se denoncimet dhe tërheqjet prej tyre i kishte bërë në kushtet e xhelozisë.

Pas