-U tha në Opinion

Dosja e Teme Sejkos, si ndiqej nga sigurimi oficeri i lartë dhe familja e tijBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:48 - 25/10/22 |
el ida

Gjatë vizitës së tij në Autoritetin e Dosjeve, gazetari Blendi Fevziu është njohur me dosjen e ish-oficerit të lartë të marinës shqiptare Teme Sejko, i ndjekur dhe survejuar nga Sigurimi i Shtetit.

Sikurse bëhet me dije, në fakt dosjet e ndjekjes janë shumë voluminoze për të gjithë familjen Sejko, ku veç ushtarakut të lartë ishin survejuar edhe familjarët e tij, vëllezërit, bashkëshortja dhe djemtë e tij.

Pas vrasjes së Teme Sejkos dhe pushkatimit të njërit djalë, Shpresa Sejko u vetëvra duke u hedhur nga ballkoni. Më pas edhe djali tjetër Rajmond Sejko u arrestua dhe kaloi 9 vite në burgjet komuniste./Opinion.al

 

 

 

 

Pas