Kronikë

Dosja “339”,jepet pretenca për të akuzuarit e laboratorit të drogës në Has


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:17 - 14/12/20 |
Doriana Çepunaj

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (SPAK) ka dhënë të hënën pretencën për të pandehurit e laboratorit të drogës në Has.

Prokuroria kërkon për Gjevi Ndokën 8 vite burg, për Altin Avdyli 6.8, Esat Mehmeti 10 vite burg, Petrit Suljemani 8 vite, Sajmir Sulejmani 8 vite, Hajri Seferi 10 vite, Orges Jahoelezi 6.8 vite, Shkëlqim Avdyli 4 vite, Mario Zeqiri 4.8 vite, Elton Shehaj 4.8 vite, Ardit Gjyriqi 4 vite, Admir Hoxha 12 vite; Hekuran Hoxha njohur si Roni 10 vite, Vehbi Berushi 8 vite, Anila Shuti 8 vite, Xhavit Shuli dhe Famur Cela, këto 2 të fundit me nga 12 vite.

E njohur si dosja 339 pas dy viteve hetime SPAK ka konkluduar kërkesën për dënimin e të akuzuarve. Ndërkohë që kjo dosje është e ndarë edhe në fraksione. Fraksioni 339/1 po heton krimin zgjedhor./ Opinion.al

Pas