Aktualitet

Doshi, në prokurori për pasuritë dhe të ardhuratBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 01:15 - 05/05/16 |
b.f

Në shoqërinë e avokatit të tij mbrojtës, për rreth dy orë deputeti Tom Doshi është pyetur në Prokurorinë e Përgjithshme.

Deputeti Doshi ishte në organin qëndror të akuzës për shkak të hetimeve që  po kryhen pas kallëzimit pak muaj më parë nga ILDKPI për pasuritë e tij.

Doshi është pyetur nga prokurorja Anila Leka, e cila i ka bashkangjitur dosjes hetimore shkresat për të ardhurat dhe pronat e tij.

IDLKPI pretendon se deputeti ka bërë deklarata të rreme për pasuritë e tij gjatë viteve 2005-2014./T.CH

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas