Aktualitet

Dorëhiqen dy prokurore në Elbasan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:15 - 30/10/21 |
Opi Nion

Janë dorëhequr dy prokuroret e Prokurorisë së Elbasanit, Ermira Tafani dhe Armanda Xhaferri.

Largimi i dy prokuroreve janë dorëzuar sot pranë Këshillit të Lartë të Drejtësisë.

Deri ëm tani nuk dihet ende motivacioni që ka shtyrë këto dy prokurore që të largohen nga sistemi i drejtësisë.

Si Tafani dhe Xhaferri mësohet se nuk e kishin kaluar ende Vetting, por pas këtij vendimi ato nuk do të përballen me këtë kontroll për pasurinë, integritetin dhe figurën.

Pas