Aktualitet

Dokumenti/ Zbardhet vendimi, Albert Veliu ‘përshëndet’ nga Prishtina


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:37 - 12/10/18 |
b.f

Gjykata e Prishtinës liron Albert Veliun i njohur si “Babalja”, duke rrëzuar kërkesën për paraburgimin e tij.

Vendimi i gjykatës vjen në një kohë që vetë zëvendës/drejtoresha e policisë së shtetit, Aida Hajna, ndodhej në Kosovë dhe madje ishte takuar me homologët e saj për këtë çështje.

Albert Veliu u arrestua një ditë më parë në qendrën e Azilit në Prishtinë për llogari të autoriteteve shqiptare.

Babalja ishte shpallur në kërkim nga policia shqiptare për dëshmi të rreme.

Ai u bë i njohur pas publikimit të audio-përgjimit, mes tij dhe një personi që pretendohej të ishte Agron (Geron) Xhafaj.

Albert Veliu i cili njihet dhe me pseudonimin “Babale” akuzohet për ‘kallzim të rremë në bashkëpunim” dhe “kalim të paligjshëm të kufirit”.

Pas