Bota

Doktori fle në çadër për të mbrojtur familjen nga koronavirusi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:09 - 29/03/20 |
Opi Nion

Mjekët të cilët punojnë në vijën e parë për të pritur pacientët me koronavirus, janë ndër më të rrezikuarit për t’u infektuar.

Për këtë arsye, një doktor në Kaliforni, i cili punon në frontin e parë të luftës për të kuruar pacientët e prekur nga koronavirusi është duke u vetëizoluar nga familja e tij pasi përfundon turnet në spital.

Doktor Timmy Cheng ka vendosur të jetojë në një tendë me qëllim që të mbrojë familjen e tij nga virusi. Doktori e ka ngritur tendën brenda garazhdit të tij dhe shkon çdo natë të flejë atje pas një dite pune të lodhshme.

“Unë vullnetarisht u bëra i pastrehë për të mbrojtur familjen time në rast se mund të infektohem dhe të sjellë virusin në shtëpi”, shkruan Cheng në Facebook./ Opinion.al

Pas