Kronikë

Dogji 300 rrënjë ullinj, arrestohet 59-vjeçari në Kuçovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:21 - 04/10/20 |
Opi Nion

Një 59-vjeçar është arrestuar nga Policia në Kuçovë pasi akuzohet për “Shkatërrimi me zjarr i pyjeve dhe i mjedisit pyjor” .

Policia njofton se në pranga ka rënë R.M, banues në lagjen “11 Janari” në Kuçovë. Ky shtetas, kishte ndezur zjarr në tokën e tij dhe si pasojë e erës së fortë zjarri ka avancuar më tej dhe për pasojë janë djegur rreth 300 rrënjë ullinj.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykates së shkallë së parë Berat./ Opinion.al

Pas