Bota

Dobësohet Kim Jong-un, shqetësohen qytetarët e Koresë së Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:23 - 01/08/21 |
Opi Nion

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un vijon të humbi peshë, teksa qytetarët dhe autoritetet janë shqetësuar për shëndetin e tij.

Kjo vjen në një kohë kur pak ditë më parë ai u raportua se kishte humbur 44 kilogramë në fillim të këtij viti.

Kim Jong Un u shfaq për të përshëndetur një turmë oficerësh ushtarakë entuziastë dhe dukej se kishte humbur peshë rreth belit dhe fytyrës. Ai ishte dobësuar aq shumë sa kostumi “Maos” i vinte pak i gjerë.

Pas