Aktualitet

“Do vritet një deputet”, SPAK kalon te Gjykata e Tiranës dosjen e Spartak Brahos


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:14 - 06/04/22 |
Opi Nion

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka vendosur që të mos marrë përsipër shqyrtimin e padisë kundër Spartak Brahos, duke i kaluar kompetencën  Gjykatës së Tiranës.

Ish-deputeti u padit për shpifje nga Komisioni i Rithemelimit lidhur me një deklaratë publike të tij, ku pretendonte se gjatë tubimit 8 janarit rrezikohej jeta e deputetit E. A.

Sipas GJKKO, Braho nuk ka pasur cilësitë e deputetit, ndaj padia duhet të shqyrtohet nga gjykata e kryeqytetit. Spartak Braho ishte edhe vetë i pranishëm në seancë këtë të Mërkurë./Opinion.al

Pas