Aktualitet

“Do t’i bëhem rrodhe Edi Ramës”, Xhaçka: Projekte të reja për Kolonjën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:40 - 06/04/21 |
Opi Nion

Kandidatja për deputete e Partisë Socialiste në qarkun e Korçës, Olta Xhaçka, ka mbajtur fjalën e saj sot në Kolonjë teksa ishte për një vizitë elektorale sëbashku me kreun e PD Edi Rama.

Xhaçka deklaroi se do i bëhet rrodhe Edi Ramës, që kryeministri të bëjë sa më shumë investime në Kolonjë.

Gjatë fjalës së saj Xhaçka shprehet se zona e Kolonjës ka nxjerrë figura të shquara, e saipa saj të kthehet në një destinacion turistik.

“Duhet të mbrojmë jetën dhe shëndetin e njëri-tjetrit. Ata nuk mbajnë asnjë masë ndaj Covid. Basha nuk u bë lider kurrë, ata janë po të njëjtët e tetë viteve më parë. Është momenti i Kolonjës. Kolonja do të kthehet aty ku i ka hije. Jeni pranë Korçës, në një destinacion turistik. Do t’i bëhem rrodhe Edi Ramës, duke i kërkuar projekte për Kolonjën, për të folur për projekte dhe investime për këtë zonë të mrekullueshme. Ashtu siç nuk do i ndahem unë atij, ashtu duhet të na mbështesni ju ne, që të bëjmë ndryshimin e duhur”, tha Xhaçka./Opinion.al

Pas