Aktualitet

“Do të ketë pasoja”, PD ndan mesazhin e SHBA-së para Kuvendit të Berishës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:51 - 11/12/21 |
Opi Nion

Teksa pritet që të nisë Kuvendi Kombëtar i PD-së i thirrur nga ish-kryeministri Berisha, Partia Demokratike ka publikuar mesazhin e dhënë nga zyrtari i lartë i DASH-it, Gabriel Escobar, i cili u shpreh se nëse Partia Demokratike zgjedh kryetar një person të shpallur “non grata”, referuar Sali Berishës, do të ketë pasoja.

Ka qenë sekretari i grupit të PD, Arbi Agalliu që ka reaguar përmes një postimi në facebook, sot që përkon edhe me ditën e themelimit të PD. Agalliu shkruan se PD lindi si mburojë e interesave të shqiptarëve do të vazhdojë e tillë e jo pronë e as mburojë e interesave personale të askujt, as të Berishës.

“Partia Demokratike ka lindur si parti e fjalës së lirë, si parti e të drejtave të njëriut, si parti e tregut të lirë e mbi të gjitha si parti pro Amerikane.

Partia Demokratike lindi si mburojë e interesave të shqiptarëve do të vazhdojë e tillë e jo pronë e as mburojë e interesave personale të askujt, as të z.Sali Berisha.

Për këdo që u përball me gënjeshtra dhe manipulime të stilit komunist u them se në këtë ditë të shënuar të gjithë duhet të jemi të bashkuar, largë interesave personale, të tejkalojmë veten në të mirë të demokratëve dhe shqiptarëve.”- shkruan Agalliu.

Sali Berisha ka deklaruar se sot në Kuvendin që ka thirrur do të shkarkojë Lulzim Bashën, ndërsa ky i fundit e ka cilësuar Kuvendin që do të mbahet sot si “Foltoren” e radhës.

Pas