Bota

“Do punoj nga shtëpia”, Erdogan pozitiv me Covid-19Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:20 - 05/02/22 |
Opi Nion

Presidenti turk Erdogan dhe gruaja e tij kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Lajmin e ka dhënë vetë Erdogan në një postim në “Twitter”.

Erdogan tha se ata janë infektuar me variantin Omicron, ndërsa shtoi se do të vazhdojnë punën nga shtëpia.

“Unë dhe bashkëshortja ime sot patëm simptoma të lehta, ndaj bëmë testin e COVID-19 dhe rezultoi se jemi pozitiv.Mësuam se është varianti Omicron. Falë Zotit ndihemi mirë. Tani për tani vazhdoj të punoj nga shtëpia”, ka shkruar Erdogan./Opinion.al

Pas