Politikë

” Do flas shqip “, Rama:Shpresoj që përkthyesi mos ma shkatërrojë mesazhin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:17 - 29/07/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij në Forumin Ekonomik i cili është duke u zhvilluar ditën e sotme në Shkup, teksa e ka nisur me një batutë.

Ndërsa theksoi se do të flasë shqip, Rama iu drejtua kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev duke i thënë se uron që përkthyesi mos t’i shkatërrojë mesazhin që ai kërkon të përcjellë. Sipas Ramës një gjë e tillë ka ndodhur më herët në një prej konferencave të zhvilluar me liderëve të rajonit në kuadër të këtij forumi.

“Do t’ju drejtohem në shqip, sipas rregullit të vendosur dhe shpresoj që këtë herë përkthyesi mos të jetë si herën tjetër Zoran që ma shkatërroi komplet mesazhin”, tha Rama./Opinion.al

Pas