Kronikë

Djegia e banesës së Çalamanit/Dalin pamjet, dy djem me kapuç i vunë flakën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:56 - 30/11/21 |
Opi Nion

Rreth 4 ditë më parë banesa e Klodian Çalamanit u përfshi nga flakët, duke dëmtuar dhomën, në të cilën autori i vrasjes së Mateos, jetonte.

Në pamjet e mëposhtme do të mund të dalloni personat të cilët i vunë flakën shtëpisë së 39-vjeçarit, vend ku ndodhi dhe krimi makabër dhe u gjet i groposur e i mbuluar me baltë trupi i pajetë i Mateo Vasiut, 8 vjeç.

Kamerat kanë arritur të kapin dy të rinj të cilët largohen me vrap, të cilët dyshohen se janë të rinj dhe se i kanë vënë flakën banesën, për arsye ende të pazbardhura.

Ndërsa halla e Mateos së vogël, duke folur për “News24” ka thënë se pamjet e kamerave të sigurisë së dy personave që i vënë flakën shtëpisë nuk janë marrë nga policia.

Kishim vënë kamera të enjten në mëngjes për të parë lëvizjet. Klodian Çalamani nuk ka qenë i vetëm në krim. Të hedhësh baltë dhe të akuzosh është shumë e rëndë. Fakte konkrete nuk kemi, është thjesht dyshim. Me këtë gjë të merren organet kompetente. Ne si njerëz mund të aludojmë dhe të flasim shumë gjëra, ata që janë ekspertë t’i shkojnë kësaj ngjarjeje dhe jo të heshtin. Janë dy persona që me diçka në dorë, pishtarë apo bidonë shkojnë në banesë dhe i vënë flakën. Policia nuk i ka marrë këto pamje”,-tha halla e Mateos.

Pas