Kronikë

“Djalli” shqiptar në mediat greke: Është baroni i kokainës në Angli


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:10 - 26/10/21 |
Opi Nion

Mediat greke i kanë kushtuar një artikull të riut shqiptar Selamet Mehmetaj nga Tropoja, i cili tregoi për mediat britanike se si funksion rrjeti i trafikut të drogës në Angli.

Protothema shkruan se ai kërcënon armiqtë se do t’ua presë gishtat dhe se mburret në rrjetet sociale me stilin luksoz të jetesës dhe me faktin se ka shpëtuar nga duart e policisë. Po ashtu në artikull i riu cilësohet si baroni i kokainës në Angli.

Në faqen e tij në Instagram, të titulluar “Gjaku shqiptar”, 28-vjeçari Selamet Mehmetaj tregon se ka rrëmbyer dhe prerë gishtat një klienti që nuk e paguante.

28-vjeçari furnizon me drogë të gjithë Britaninë. Atij i pëlqen të pijë Coca-Cola dhe nuk heziton t’u shpjegojë me një gjakftohtësi të pabesueshme gazetarëve të gazetës britanike “Daily Mail”, të cilëve u erdhi ideja të pretendojnë se janë të interesuar për mallin e tij, për të kuptuar se si funksionon biznesi i tij.

Zotëron një Benz pa targa, që i kushton 50 mijë paund, dhe njihet me pseudonimin  “Djalli”, nje emër me të cilin shfaqet edhe në rrjetet sociale.

 

Pas