Aktualitet

Djali i Zhanetës: Mamaja ishte e vdekur dhe ai vazhdonte e qëllonte


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:51 - 04/01/21 |
Semiljana Azizi

Vrasja e Kristina Bardhit dhe Zhaneta Metanit në banesën e tyre në “Astir”, nga Përparim Ademi ndodhi përpara syve të një 14-vjeçari.

Bëhet me dije se 14-vjeçari, i biri i Zhanetës, ka parë gjithë skenën e krimit, se si mamaja dhe tezja e tij janë vrarë.

Në një ntervistë për “Top Channel”, djali 14-vjeçar ka treguar me detaje se si ndodhi krimi i dyfishtë. Ai tregon se fillimisht Përparimi ka vrarë mamanë e tij dhe më pas ka qëlluar për vdekje edhe tezen.

Vogëlushi tregon pamje nga shtëpia ku shfaqen flokët e mamasë së tij. “Janë flokët e mamasë time që kanë dalë së bashku me kafkën, është pjesë e kafkës së mamasë.

Ndërkaq djali tregon se si ka vrapuar dhe është fshehur pas frigoriferit të shtëpisë në tentativë për të mbrojtur veten.

Si ndodhi ngjarja?

Ishte një tmerr i vërtetë munda të shikoja çdo gjë që ndodhi. Ra zilja shkova për të parë te syri dhe shikoj një me kapuç që ishte nipi i tij dhe më pas tezja ime cohet nga tavolina dhe më thotë largohu nga dera, hap derën dhe në moment donte të mbyllte derën por nuk kishte forcë, e ndihmova të mbyllte derën. Ai kishte hyrë brenda, ishte shumë vonë.

Kishte armën, breshëri mamasë time, thjesht i ra në breshëri, gati shumicën i ka ngrënë tezja ime, ndërkohë që mamaja ishte e vdekur pa puls në vend ai vazhdonte të qëllonte, siç e shikoni nga vet faktet, vendi ishte plot me gjak. Ra në tokë e vdekur, gjithashtu edhe tezja ime. Janë flokët e mamasë time që kanë dalë së bashku me kafkën, është pjesë e kafkës së mamasë. Nuk e kontrolloja dot veten, vrapova drejt frigoriferit. Unë u fsheha te frigoriferi, ai u ul dhe mbajti armën e tij në fyt dhe donte të vriste veten. Mesa duket ka dashur që të trembë mua

A pate ndonjë bashkëbisedim me autorin?

Jo nuk pata, ai ishte gjaknxehtë, nuk kishte emocione në fytyre, thjesht i tmerrshëm, i frikshëm

Shkëmbyen ndonjë fjalë me tezen dhe mamin ?

Ishte thjesht veprim, hyri në derë dhe mbaroi punë.

La armën e zjarrit aty dhe u largua.

Në atë foto ndodhet tezja ime që vdiq dhe mamaja ime, dhe është autori që kreu vrasjen./Opinion.al

Pas