-Shëndeti

Disa truke si ti qetësosh fëmijët kur qajnë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:30 - 05/11/15 |
root

Këtu do të mësoni disa truke se si ti qetësoni foshnjat tuaja. Së pari fëmijët kanë nevojë ti mbani pak në krah. Nëse nuk pushojnë së qari e mira do ishte të shtriheshit në krevat dhe ta mbani atë tuaj shtirë mbi trupin tuaj.

Një tjetër zgjidhje mund të ishte edhe muzika, pasi fëmijëve iu pëlqen muzika. Ju mund ti këndoni për ti tërhequr vëmendjen. Dhe ajo që është më e rëndësishmja është të përdorni intuitën tuaj për ta qetësuar, pasi ata nuk kanë gojë për t’iu treguar arsyen e vërtetë të grindjes së tyre.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas