-Jetë dhe Stil

Disa mënyra për të shpëtuar baterinë e Iphone


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:15 - 18/11/15 |
root

Përdorimi i shpeshtë i telefonit celularit tonë, bën që edhe bateria e këtij të fundit të harxhohet menjëherë. Por ka disa zgjidhje për ta bërë baterinë të zgjasë më shumë dhe në këtë mënsyrë ju do të keni më shumë mundësi të qëndroni më gjatë, në Facebook, Snapchat, Whatsapp, Instagram dhe nëpër të gjitha rrjetet e mundshme sociale.

Fikni të gjitha aplikacionet që nuk përdorni

Phone graphic

Fikni dritën Auto-Brightness

battery hacks

Kthejeni versionin e mbylljes në çelës në 1 minutë

battery hacks

Mos e fikni telefonin kthejeni në vesrion “Airplane Mode”

battery hacks

Fikni Wi-Fi

battery hacks

Hiqni vibrimin nga telefoni juaj

battery hacks

Mos e përdorni kamerën, ose në rast se doni të bëni foto bëjini pa blic

battery hacks

Fikni lokacionet e shërbimit

battery hacks

Mos i bëni “update” telefonit

battery hacks

 

 

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas