Aktualitet

Dimri i vërtetë filloi, në fundjavë borë e ngrica


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:23 - 27/11/15 |
b.f

TIRANE-  Edhe pse jemi ne Nentor deri tani koha qene e bute. Por nis nga kjo fundjave mund te themi se: Dimri ka filluar! Të shtunën (28 nëntor) zonat veriore dhe juglindore do të gdhihen me temperatura disa gradë nën zero dhe pas mesditës parashikohet nisja e reshjeve të shiut. Ndërsa në kryeqytet dhe zonat bregdetare dita e fundit e nëntorit do të jetë e shoqëruar nga reshjet. Me shira nis edhe muaji dhjetor. Sinoptikanet këshillojnë qe javën e ardhshme mos ta ndani çadre nga dora. 5 ditët e para të dhjetorit do të jenë të ngarkuara me shira. Ndërsa temperaturat parashikohet të jenë më të larta se ato që po përjetojmë në këtë fundnëntor

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas