Sociale

Dikur mbështeste PD, Ermal Mamaqi shfaqet pranë kryebashkiakut Veliaj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:01 - 20/03/21 |
Opi Nion

Ermal Mamaqi i është bshkuar sot kryetarit të bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, në një ditë në mbjelljen e pemëve në zonën e liqenit të Fjollës në periferi të qytetit.

Veliaj tha me humor se “Ermali u këput në mes dhe mbolli 4 pemë, nga 430 mijë që janë mbjellë në qytet”, ndërsa pohoi se kjo ditë shënon mbylljen e sezonit të mbjelljes së pemëve.

Kujtojmë në fakt, që në vitin 2010 Ermal Mamaqi ishte mbështetës i demokratëve në garën për Bashkinë e Tiranës, ku krijoi madje edhe këngën “Ma kthe qytetin tim”. Disa ditë më parë edhe Çiljeta Xhilaga, një mbështetëse e hapur e demokratëve u pa në krah të kryebashkiakut Veliaj. /Opinion.al

Pas