Sport

Dikur luante me Arsenalin, sot shet fruta-perimeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:18 - 12/10/22 |
Opi Nion

Ka qenë pjesë e Arsenalit të pathyeshëm, në periudhën 2002-2004, por sot është tregtar fruta-perimesh.

Rami Shaaban ishte zëvendësi i legjendarit David Seaman në ekipin fantastik të drejtuar nga Arsene Wenger. Një dëmtim i rëndë i pengoi karrierën në këtë skuadër, ndërkohë që Jens Lehmann i zuri vendin në klubin londinez.

Si portier i dytë suedezi luajti shumë pak dhe më pas u huazua në disa skuadra dhe u tërhoq në vitin 2011, kur ishte 36 vjeç.

Pikërisht në këtë moment do të nisë jeta e tij e dytë. Rami hap një biznes fruta-perimesh, me mallin që e merr direkt nga Egjipti, vendin e tij të origjinës, dhe e shpërndan në markete. Ndërkohë që vetë bën edhe reklamat për biznesin e tij në rrjetet sociale.

Pas