-Jetë dhe Stil

Dieta me limon e VIP-ave të Hollivudit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:02 - 20/11/15 |
b.f

Kjo është dieta e famshme me limon, që përdorin shumë nga VIP-at e Hollivudit dhe për një javë, ul një masë.

Zgjimi

Një gotë limonadë (me lëng llimoni dhe spec të kuq të bluar)

Mëngjesi (30 minutes pas zgjimit)
Sallatë frutash, (luleshtrydhe, manaferra, boronica dhe qershi )

Mollë, pjeshke, dhe një kos frutash organik

Paradrekë

Limonadë dhe banane

Një grusht fruta të thata

Drekë
Sallatë fasulesh me limon, uthull dhe vaj ulliri ekstra të virgjër

Pasdite
Limonadë
Ushqime të fresketa (kastravec, rrepa ,selino) ose fruta të thata

Darkë
Peshk i pjekur me lëng limoni

Perime në avull

1 orë para gjumit
Limonadë të vakët ose të ftohtë

Dr.Andre, nutricionist

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas