Te Fundit

Dibër/Përfundon numërimi i votave për kandidatët, kush janë më të votuarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:28 - 28/04/21 |
Opi Nion

Ka përfunduar i votave për kandidatët për deputetë në qakun e Dibrës. Në këtë qark, në radhët e Partisë Demokratike, e cila ka siguruar 3 mandate, deputetët që kanë marrë më shumë vota janë Xhelal Mziu, me 5321 vota, i ndjekur nga Edmond Isaku me 5098 vota dhe Kreshnik Çollaku 5093.

Partia Socialiste në Dibër siguroi 2 mandate, kandidatët më të votuar janë Aurora Mara, me 9367 vota, Dionis Imeraj me 5154 vota dhe Melaim Damzi me 4609 vota.

Në listën e PS, Lavdrim Krrashit, i cili erdhi nga Londra për të kandidaduar në Dibër, ai ka arritur të marrë 3317.

 

Pas