-Jetë dhe Stil

Diamanti më i shitur, ja vlera e tij


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:09 - 11/11/15 |
root

Diamanti i çmuar rozë në unazë është shitur në një ankand të Gjenevës për 25.9 milionë euro. Ankandi u organizua nga shtëpia e famshme e ankandit Christie, kurse gara mes pjesëmarrësve zgjati më shumë se tre orë. Blerësi ofroi më së 25.9 milionë. Çmimi fillestar i këtij guri të çmuar prej 16 karatësh ishte 14,8 milion euro, ndërse vlera i rritej nga minuta në minutë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas