Aktualitet

Di Maio prezanton Veliajn dhe Bakojanis si histori suksesi në ItaliBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:29 - 14/07/22 |
Opi Nion

Tirana dhe Athina përzgjidhen si shembuj suksesi për mënyrën se si kanë vepruar dhe menaxhuar qytetin. Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio, bëri bashkë si histori suksesi Kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe Kryebashkiakun e Athinës, Kostas Bakojanis, të cilët morën vlerësime për menaxhimin që Tirana dhe Athina i bënë qytetit gjatë krizës së shkaktuar edhe nga pandemia COVID-19.

Kryebashkiaku Veliaj dhe ai i Athinës Bakojanis postuan fotot e këtij takimi të përbashkët me Ministrin e Jashtëm të Italisë, Di Maio.

Ishte një kënaqësi e madhe t’i bashkohesha ministrit Luigi Di Maio dhe senatorit Luciano D’Alfonso, bashkë me mikun tim, kryetarin e Bashkisë se Athines, Kostas Bakoyannis. Te dyja qytetet u vlerësuan që vepruan shpejt gjatë krizës. Jam i lumtur që fqinjët tanë po investojnë tek qytetet!”, -shkruajti Veliaj.

Pas