Kronikë

Dhunon dhe kërcënon me vrasje bashkëshorten, në pranga 39-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:26 - 06/05/20 |
el ida

Policia e Dibrës ka arrestuar një 39-vjeçar, i cili ka dhunuar dhe kërcënuar për vrasje bashkëshorten e tij.

Në pranga ka rënë shtetasi L. D., i cili ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes, duke i shkaktuar dëmtime në trup dhe e ka kërcënuar se do ta vriste.

Sikurse njofton policia, arrestimi i tij u bë në banesën e tij,  duke parandaluar një ngjarje të mundshme kriminale brenda familjes.

Mbi 39-vjeçarin rëndojnë akuzuat për veprat penale “Dhunë në familje”, “Kanosja” dhe “Dëmtime të tjera me dashje”./Opinion.al

Pas