Kronikë

Dhunohet një 23-vjeçar sirian në Tiranë,niset në spital për ndihmën e parë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:36 - 30/09/21 |
Opi Nion

Një 23-vjeçar sirian në Tiranë është dhunuar dhe rrahur me sende të forta.

Sipas njoftimit zyrtar të ardhur nga Policia, bëhet me dije se i riu sirian është dërguar në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësore.

Teksa materialet për këtë çështje i kanë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë është duke u punuar nga ana e autoriteteve për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

“Me datë 29.09.2021, është dërguar për ndihmë mjekësore në spital një shtetas sirian rreth 23 vjeç, i cili dyshohet se është dëmtuar me sende të forta. Punohet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të metejshme hetimore”, njofton policia./Opinion.al

Pas