Aktualitet

Dhunë verbale dhe fizike në selinë e PD, Vokshi: Do denoncohen para ligjit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:06 - 15/12/21 |
Opi Nion

Deputetja Albana Vokshi ka reaguar pas situatës së krijuar në selinë e PD, ku ajo së bashku me Evi Kokalarin u përplas verbalist dhe fizikisht me mbështetëset e kryedemokratit, Lulzim Basha.

Në përmjet një postimi në rrjetet sociale, Vokshi shkruan se Komisioni i Rithemelimit  të PD aktet e dhunës ndaj kryetareve të degëve dhe anëtare të LDGSH.

Ajo thotë se personat përgjegjës do të denoncohen dhe do të përballen me drejtësinë për situatën e krijuar në PD.

Pavarësisht përplasjeve, deputetja thotë se Komisioni i Rithemelimit do të vijojë punën në selinë e PD.

Reagimi i Vokshit

Komisioni i Rithemelimit  të PD dënon me forcë aktet e dhunës verbale e fizike ndaj zonjave anëtare të Komisionit për Rithemelimin e PD dhe zonjave Kryetare të degëve dhe anëtare të LDGSH.

PD eshte shtepia e lirise se cdo demokrati. Është e turpshme të keqpërdoren gratë nga Shoqata Basha – Bardhi, si mburojë njerëzore për ruajtjen e karriges.

Nuk ka logore e mburoje njerezore që ta shpëtojë deputetin Basha nga vullneti i 4446 delegatëve të Kuvendit Kombëtar, kuvendit më spektakolar në historinë e pluralizmit politik në këto 30 vjet.

Vullneti i 4446 anëtareve të Kuvendit Kombëtar që do të konfirmohet me referendumin e 18 dhjetorit, nuk do të mund të transformohet nga orkestra e cakorduar e Shoqatës Basha – Bardhi.

Skenaret me vullnetarët e Lulzim Bashës do të denoncohen para ligjit dhe gjithë shqiptarëve dhe ideatorët dhe ekzekutuesit do të mbajnë përgjegjësi ligjore dhe morale.

Komisioni i Rithemelimit të PD do vijojë punën e tij në ambientet e selisë së PD, si shtëpia e të gjithë demokratëve.

 

Pas