Bota

Dhunë dhe përshëndetje naziste në mes të Londrës kundër myslimanëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:20 - 13/10/18 |
b.f

E djathta ekstreme në Londër ka mbledhur në një protestë madhështore tifozët e futbollit kundër myslimanëve në “zemër” të kryeqytetit britanik.

Nisi si një marshim i heshtur nga “Aleanca Demokratike e Djemve të Futbollit, por nuk zgjati shumë dhe menjëherë shpërthyen skenat e dhunës mes protestuesve dhe forcave të policisë në qendër të Londrës.

Qindra protestues u panë duke ecur Park Lane para se disa prej tyre të fillonin të shtynin forcat e policisë.

Dhjetëra demonstrues u fotografuan duke u përleshur me oficerët e policisë, një prej të cilëve është dëgjuar duke kërcënuar me vdekje forcat e sigurisë: “Do të vras”.

 

Pas