Aktualitet

Dhuna e tifozëve në Tiranë, 30 të lënduar u paraqitën te Trauma


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:31 - 25/05/22 |
Opi Nion

Mbrëmjen e djeshme Tirana u “pushtua” nga dhuna e tifozëve, të cilët u përplasën me policët.

Mësohet se në Spitalin e Traumës, gjatë mbrëmjes dhe natës janë paraqitur 30 persona të dëmtuar, nga të cilët 20 efektivë policie.

Të lënduarit kanë pasur kryesisht dëmtime të lehta. Ata janë trajtuar, observuar dhe më pas përcjellë me këshillat përkatëse. Aktualisht në spital nuk ndodhet asnjë i dëmtuar.

Pas