Aktualitet

Dhjetori nis me reshje shiu dhe bore, parashikimi i motit për sotBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:23 - 01/12/22 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme ne vendin tonë vranësirat do të vijojnë të jenë dominuese për gjatë gjithë 24 orëshit në të gjithë territorin.

Parashikohet që herë pas here vranësira të pësojnë zhvillime duke gjeneruar reshje të pakta shiu pjesërisht në zonën e ulët. Ndërsa në zonat malore pritet të ketë reshje dëbore.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 16°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Pas