Kronikë

Kokainë dhe heroinë në shtëpi, arrestohen tre persona në Fier


               Publikuar në : 09:01 - 23/05/19 |
el ida

Pas një hetimi disa mujor, policia e Fierit ka finalizuar operacionin antidrogë “Shënjestra”.

Gjatë operacionit u godit një grup i cili përpunonte dhe shiste lëndë të forta narkotike heroinë dhe kokainë në qytetin e Fierit si dhe në qytete të tjera.

“Shënjestra” u finalizua me arrestimin e 3 personave banues në Bishanak të Fierit, I. T., 47 vjeç, i biri 22 vjeç G. T., kunata T. T, 51 vjeçe , dhe shpalljen në kërkim të një tjetri, i cili ka gjithashtu lidhje familjare me ta. Policia sekuestroi në banesat e tyre 1.4 kilogramë heroinë dhe 1 kilogramë kokainë si dhe 1 armë gjahu pa leje.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme hetimore, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, “Nxitja për përdorimin e drogës” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”./Opinion.al

Pas