Aktualitet

Devijohet trafiku në Tiranë: ARRSH: Nisin punimet për lotin 2Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:58 - 24/11/21 |
Opi Nion

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se sot dhe nesër do të devijohet trafiku nga Ura e lumit Lana deri te kryqëzimi me zgjatimin e Bulevardit “Migjeni”.

Në një njoftim për mediat, ARRSH bën me dije se devijimi i trafikut do të vijë si pasojë e punimeve që do të kryhen në rrugën paralele perëndimore (në krahun e pallateve), pasi fillojnë punimet për shtresën e fundit të asfaltit në rrugët dytësore të Loti 2.

Kufizimi do të zgjasë prej orës 20:00 të mbrëmjes deri në orën 06:00.

Fillojnë punimet për shtresën e fundit të asfaltit në rrugët dytësore të Loti 2

Në datat 24-25.11.2021 gjatë natës do të kryhen punime në rrugën paralele perëndimore (krahu i pallateve) nga Ura e lumit Lana deri te kryqëzimi me zgjatimin e Bulevardit “Migjeni”.

Në këtë segment do të devijohet trafiku prej orës 20:00 të mbrëmjes deri në orën 06:00.

Të gjitha automjetet që do të vijnë nga ish-sheshi Shqiponja, do të devijojnë vetëm majtas me destinacion rrethin e Pallatit me Shigjeta dhe do të jenë te bllokuara të gjitha degëzimet që lidhen me këtë aks dytësor me destinacion rrugën “Tom Plezha”.

Nuk do të lejohen parkimet e automjeteve në këtë aks”, njofton ARRSH.

Pas