Aktualitet

Detaje nga arrestimi i efektivit të rrugores, kaloi nga Rinasi 32 kg drogë, dyshohet se…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:20 - 16/10/22 |
Opi Nion

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga arrestimi i efektivit të rrugores Florenc Bicerri dhe dy personave të tjerë Kujtim Çeliku dhe Adrian Qiricit.

Sipas “News 24”, arrestimi i tyre është bërë në një parking në Stamboll, ndërsa iu është gjetur mbi 32kg lëndë narkotike.

Mësohet se efektivi i rrugores bashkë me Kujtim Çelikun kanë udhëtuar drejt Stambollit përmes aeroportit të Rinasit më datën 5 tetor, ndërsa me vete efektivi mbante dhe çantën me lëndë narkotike.

Ndërkohë, ka dyshime se persona të tjerë janë të përfshirë në ngjarje. Grupi hetimor po heton se si çanta me kanabis arriti të kalojë në Rinas.

Pas