Aktualitet

Dëshmitari rrëfen vdekjen e të riut në Durrës: Ambulanca u vonua 40 minuta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:22 - 06/07/21 |
Opi Nion

Një person, dëshmitar i ngjarjes së rëndë të ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Durrësit, ku në një gomisteri shpërtheu goma e kamionit dhe si pasojë humbi jetën një 20-vjeçar ka dhënë detaje për ngjarjen e rëndë.

Dëshmitari tregon se ka qenë në një kafe pranë gomisterisë kur ka dëgjuar zhurmë dhe gjithçka ishte bërë tym. Më pas ai është afruar për të parë se çfarë ka ndodhur dhe ka konstatuar që kishte vdekur i riu.

Më tej dëshmitari tregon se ambulanca ka shkuar në vendngjarje me 40 – deri në 45 min vonesë, po ashtu me vonesë ka shkuar dhe policia.

Ambulanca është vonuar40 deri në 45 minuta. Policia është vonuar 15 minuta. Ishim në kafe lart, vetëm dëgjuam zhurmën dhe gjithçka ishte bërë tym. Ne nuk jemi ekspert, por e pamë që i riu që kishte vdekur.

Unë nuk e njoh e kam në lagje. Kur ndodh një aksident vijnë për 3 minuta, kur vdes një njëri nuk do t’ia dijë askush, nuk e çanë b*thën njëri. Se është njëri, pulë a sorrë“, tha dëshmitari.

Pas