Sport

Derbi përfundon në paqe, Teuta më pranë titullit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:05 - 13/05/21 |
Opi Nion

Ka përfunduar në barazim 0-0 ndeshja mes Partizanit dhe Tiranës, të cilat ndajnë nga një pikë që nuk i hyn askujt në punë.

Të dyja skuadrat rrezikuan portat, por munguan finalizimet nga të dyja krahët. Partizani e kërkoi më shumë fitoren pasi është më pranë garës për titull, ndërsa Tirana shfrytëzoi kundërsulmet.

Të kuqtë arritën të gjejnë një traversë në pjesën e parë të takimit, por kaq, rrjetat mbetën të paprekura, duke i bërë një nder të madh Teutës.

Durrsakët nga ana e tyre fituan në transfertë 1-2 ndaj Kastriotit për ta çuar në 3 diferencën në pikë me ndjekësit e Partizanit. Ndërsa  Laçi nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola me Skënderbeun.

Pas