Sport

Derbi Partizani-Tirana, publikohen formacionet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:17 - 13/12/19 |
Opi Nion

Janë publikuar formacionet zyrtare të derbit të kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës e vlefshme për javë e 15-të në Kategorinë Superiore.

Franko Lerda ka konfirmuar zërat e pragndeshjes dhe ka befasuar të gjithë me zgjedhjet që ka bërë, teksa i ka besuar skemës 3-5-2.

Ndërkohë, Tirana ka zbritur në fushë me skemën 4-3-3.

Formacionet

PARTIZANI: Hoxha, Bitri, Boldor, Belica, Idrizi, Trashi, Romero, Hyseni, Melo, Bardhi, Solomon. Trajner: Franko Lerda.

TIRANA: Lika, Vangjeli, Muça, Hoxhallari, Doka, Celhaka, Batha, Halili, Kobina, Torasa, Ngo. Trajner: Emuanuel Egbo. /Opinion.al

 

Pas