Politikë

Deputeti i PD kundër protestës së 6 dhjetorit: Mos ia bëni Ramës këtë dhuratë, e gabuarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:31 - 18/11/22 |
Opi Nion

Edhe deputeti i Partisë Demokratike Kreshnik Çollaku, ka kundërshtuar mbajtjen e protestës më 6 Dhjetor, të thirr nga kryetari i PD Sali Berisha.

Në rrjetet sociale, Çollaku shkuan thirrja e një proteste në Tirane, teksa mblidhen krerët e BE, do të ishte një dhuratë e pamerituar për kryeministrin Edi Rama. Sipas deputetit, kjo protestë do të dëmtonte opozitë në planin ndërkombëtar.

Thirrja e një proteste në 6 Dhjetor, ditën kur në Tiranë mblidhen liderët e BE, si një akt të fortë demonstrimi gjeostrategjik të së ardhmes së Ballkanit Perëndimor në kundërshtim të përpjekjeve ruse për destabilizim të Ballkanit. Është e gabuar dhe një akt që e dëmton opozitën në planin ndërkombëtar. Thirrja e një proteste në Tirane, ndërsa mblidhen krerët e BE, do të ishte një dhuratë e pamerituar për Edi Ramën. Unë shpresoj mendjet e qeta e të kthjella do të ndalin këtë akt që do të lexohet keq. Për të protestuar kemi çdo ditë të vitit. Ne 6 Dhjetor mos ia bëni Ramës këtë dhuratë”, shkruan deputeti demokrat.

Pas